Instytut Neofilologii

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Zaproszenie na spotkanie z Iwoną Żelazowską, autorką książki “Kraina wielu bogów. Meksyk – Gwatemala – Kostaryka.”

 \  Aktualności  \  Wykłady/Prezentacje  \  Zaproszenie na spotkanie z Iwoną Żelazowską, autorką książki “Kraina wielu bogów. Meksyk – Gwatemala – Kostaryka.”

Zaproszenie na spotkanie z Iwoną Żelazowską, autorką książki “Kraina wielu bogów. Meksyk – Gwatemala – Kostaryka.”

Zapraszamy wszystkich serdecznie na promocję książki “Kraina wielu bogów. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka.” i spotkanie z jej autorką Iwoną Żelazowską, które odbędzie się 14.06.2022 roku o godz. 17.00 w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Juliusza Słowackiego 17a. Poniżej fragment recenzji książki, informacja o autorce i plakat wydarzenia.

Radosne Święto Zmarłych, kult Świętej Śmierci, szamani i ich rytuały, to tylko niektóre współczesne zjawiska kulturowe opisane przez autorkę. […] Kraina wielu bogów. Meksyk, Gwatemala, Kostaryka to zbiór barwnych osobistych doświadczeń i rzetelnej wiedzy historycznej. To długa podróż, niejednokrotnie przez tysiąclecia, która uzmysławia, jak trudno jest mówić o współczesnej kulturze krajów latynoamerykańskich, pomijając ich prekolumbijską przeszłość i okres konkwisty” prof. dr hab. Maria Korusiewicz

Iwona Żelazowska – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, krytyk muzyczny, dziennikarka, pasjonatka podróży. Miłośniczka i propagatorka kultur latynoamerykańskich. Od kilku lat prowadzi cykliczne „Spotkania z podróżą”, w trakcie których opowiada o Meksyku, krajach Ameryki Środkowej i Południowej.  Współpracowała z radiem, telewizją oraz prasą. Pomysłodawca, wydawca i redaktor naczelny pisma „DYSONANSE”, poświęconego muzyce XXI wieku oraz innym sztukom. Obecnie współpracuje z „Magazynem Historycznym MÓWIĄ WIEKI” oraz „Magazynem Popularnonaukowym ARCHEOLOGIA ŻYWA”.

Dane kontaktowe:

Instytut Neofilologii ATH
ul. Willowa 2
43-309 Bielsko-Biała
bud. B, pok. B-101
tel. (33) 8279 265
e-mail: in@in.ath.edu.pl

Sekretariat czynny jest:

  • poniedziałek-piątek w godzinach 8.00-15.00