Instytut Neofilologii

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

IV Międzynarodowa konferencja “Time of Monsters” w IN (16-17 listopada 2022 r.)

 \  Aktualności  \  Konferencje  \  IV Międzynarodowa konferencja “Time of Monsters” w IN (16-17 listopada 2022 r.)

IV Międzynarodowa konferencja “Time of Monsters” w IN (16-17 listopada 2022 r.)

Z ogromną radością informujemy, że w dniach 1617 listopada 2022 roku na Akademii Techniczno-Humanistycznej odbędzie się czwarta międzynarodowa konferencja zorganizowana przez pracowników Instytutu NeofilologiiZaproszenie do udziału w interdyscyplinarnej konferencji zatytułowanej Time of Monsters przyjęły osoby reprezentujące różne dyscypliny i ośrodki naukowe. Wśród prelegentów, którzy pojawią się na ATH osobiście lub wirtualnie są goście z Tunezji, Rumunii, Malty, Indii, Litwy, USA, czy Armenii oraz wielu polskich uczelni.

Nad tym, czego możemy nauczyć się o sobie i naszej rzeczywistości, korzystając z różnych koncepcji potwornościbędą zastanawiać się używając narzędzi literaturoznawstwa, kulturoznawstwa czy językoznawstwa. Interdyscyplinarny charakter spotkania pozwala na niezwykle inspirującą wymianę doświadczeń w obliczu niespokojnych czasów, w których żyjemy, a które za Antonio Gramscim można nazwać „czasem potworów”.

Goście honorowi konferencji to Caterina Nirta (Royal Holloway, Uniwersytet Londyński), która wygłosi referat pod tytułem “Monsters, Revolution, Transformation: A Commitment to Joyoraz Jaroslav Švelch (Uniwersytet Karola w Pradze), którego wykład nosi tytuł “Player vs. Monster: The Making and Breaking of Video Game Monstrosity.

Więcej informacji na stronie timeofmonsters22.wordpress.com oraz facebook.com/timeofmonsters22

Dane kontaktowe:

Instytut Neofilologii ATH
ul. Willowa 2
43-309 Bielsko-Biała
bud. B, pok. B-101
tel. (33) 8279 265
e-mail: in@in.ath.edu.pl

Sekretariat czynny jest:

  • poniedziałek-piątek w godzinach 8.00-15.00