Instytut Neofilologii

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Zaproszenie na wykład mgr Katarzyny Bondaruk-Augustyńczyk pt. “Kulisy pracy tłumacza ustnego”

 \  Aktualności  \  Wykłady/Prezentacje  \  Zaproszenie na wykład mgr Katarzyny Bondaruk-Augustyńczyk pt. “Kulisy pracy tłumacza ustnego”

Zaproszenie na wykład mgr Katarzyny Bondaruk-Augustyńczyk pt. “Kulisy pracy tłumacza ustnego”

Wszystkich zainteresowanych przekładem, a w szczególności tłumaczeniem ustnym, zapraszamy na wykład gościnny zatytułowany “Kulisy pracy tłumacza ustnego“, który odbędzie się 1 grudnia (czwartek) w godz. 12.45-14.15 w sali L132.  Prelegentką będzie znakomita tłumaczka mgr Katarzyna Bondaruk-Augustyńczyk, która na co dzień pracuje zarówno z językiem hiszpańskim, jak i angielskim.

mgr Katarzyna Bondaruk-Augustyńczyk to tłumaczka konferencyjna oraz przysięgła języków angielskiego i hiszpańskiego. Jest absolwentką studiów podyplomowych dla tłumaczy konferencyjnych EMCI (European Masters in Conference Interpreting), ukończyła także IPSKT (Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Ksztatcenia Tłumaczy). Tłumaczy), anglistykę, iberystykę •oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Warsztatu przekładu uczyła się od
znakomitych tłumaczy, doskonaląc swoje umiejętności u boku świetnych praktyków na Universidad de La Laguna na Teneryfie oraz w kabinach Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Pracuje w kraju i za granicą, zaś pracę w zawodzie tłumacza łączy z kształceniem tłumaczy (prowadzi zajęcia z tłumaczeń medycznych, prawniczych oraz ustnych) oraz lekarzy przygotowujących się do egzaminu OET (Occupational English Test). Nalezy do PSTK (Polskiego Stowarzyszenia
Tłumaczy Konferencynych) oraz TEPISu (Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych).
Wykład odbędzie się w formie online za pośrednictwem MS Teams, jednakże zapraszamy do wysłuchania go w sali L132 wraz z innymi grupami studenckimi.
Osoby, które są zainteresowane wykładem, ale w tym dniu nie mają zajęć, mogą dołączyć online za pomocą linku na platformi MS Teams.

Dane kontaktowe:

Instytut Neofilologii ATH
ul. Willowa 2
43-309 Bielsko-Biała
bud. B, pok. B-101
tel. (33) 8279 265
e-mail: in@in.ath.edu.pl

Sekretariat czynny jest:

  • poniedziałek-piątek w godzinach 8.00-15.00