Instytut Neofilologii

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Neofilolodzy, a…margle i iłowce fliszu karpackiego?

 \  Aktualności  \  Współpraca z regionem  \  Wykłady/Prezentacje  \  Wystawy  \  Neofilolodzy, a…margle i iłowce fliszu karpackiego?

Neofilolodzy, a…margle i iłowce fliszu karpackiego?

Tradycyjnym punktem programu Festiwalu Nauki i Sztuki w Bielsku-Białej jest Dyktando o tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii, prowadzone przez profesora Jerzego Bralczyka. W tym roku, dziewiąta już edycja konkursu, odbędzie się 17 maja o godzinie 9:00 w kampusie ATH.

Dodatkową atrakcją dla uczestników, którą umili czas oczekiwania na wyniki zmagań, będą barwne opowieści prof. Bralczyka oraz jego specjalnego gościa, felietonisty i satyryka Michała Ogórka.

Tekst zeszłorocznego dyktanda rozpoczynał się od słów: “W szkołach Trójwsi beskidzkiej trwa przygotowanie do dyktanda na tematy związane z regionem. Warto by powtórzyć nazwy górskich szczytów – Skrzyczne chyba zbyt łatwe, a Hrobacza Łąka? Jeśliby się spodziewać czegoś z geologii, to być może zlepieńców, margli i wapieni – naprzemianległych warstw skał osadowych.”

Czy w tym roku będzie łatwiej? Przekonamy się już niebawem!

Zgłoszenia na IX Beskidzkie Dyktando przyjmowane są do 14 maja br. drogą elektroniczną na adres: dyktando@ath.bielsko.pl

Więcej informacji na temat samego Festiwalu na stronie: https://festiwal.ath.bielsko.pl/


 

plakat_dyktando.jpg

Dane kontaktowe:

Instytut Neofilologii ATH
ul. Willowa 2
43-309 Bielsko-Biała
bud. B, pok. B-101
tel. (33) 8279 265
e-mail: in@in.ath.edu.pl

Sekretariat czynny jest:

  • poniedziałek-piątek w godzinach 8.00-15.00